צילום לבת מצווה

צלם וידאו

תוכן עיניינים

בסופו של יום אחרי כל ההכנות, ההתארגנויות וההוצאות על אירוע בת מצווה שקורה פעם בחיים, האירוע מגיע לסיומו ואנו נשארים רק עם החוויות והזכרונות שלנו מאותו ערב מושלם.ֿ

הצילום הוא הדרך היחידה לשמר את הזכרון ואת חווית האירוע ״טרייה״ עד כמה שניתן. הצילום מאפשר לנו לשתף האירוע עם חברינו ברשתות החברתיות מיד בסיום האירוע או לשמור אותו כפיסת זכרון לשנים שיבואו בהם נתמוגג בהתרפקות על זכרונות העבר.

בסופו של דבר הצילום הוא הדבר היחיד שנותר לנו מהאירוע ולא מומלץ לזלזל בו.

צוות מקצועי

צלמים מוכשרים ומקצועיים ידעו לספר את הסיפור של אותו הערב דרך עדשת המצלמה. צילום הוידאו של אירוע צריך להיות מתוכנן ומאורגן מראש בהתאמה לאירוע. הצלם חייב לשאול ולהתעדכן מה קורה באירוע, האם יהיו הופעות או אירועים מיוחדים שדורשים ממנו להכין זוויות צילום נוספות, צוות צילום גדול יותר או ציוד צילום נוסף.

מצלמת וידאו

בחירת אנשי מקצוע

לעיתים אנשים מעדיפים לסגור עם חברת צילום או צלם ספציפי כלשהו שהופך להיות אחראי על כל תחום הצילום באירוע. כך שהם יצטרכו להתנהל עם גורם אחד לגבי כל נושא הצילום באירוע. חשוב להבין כי צלם וידאו וצלם סטילס הם שני מקצועות נפרדים לחלוטין. לרוב גם ציוד הצילום שיש ברשותם משמש אותם רק לאחד מבין השניים. לא תמיד אפשר למצוא צלם או חברה שיודעת לבצע את שני הדברים על הצד הטוב ביותר. לכן במידה ובפגישת ההיכרות שלכם עם צלמי האירוע אהבתם את עבודת הוידאו אך לא התחברתם אל צילומי הסטילס, תוכלו תמיד לבקש לסגור איתם רק חבילת וידאו ואת צילומי הסטילס לסגור מול צלם אחר שמתמחה בכך.

 יצירת זכרונות

כאשר הסרט עשוי בקפידה מבחינת הצילום והעריכה הצופה כאילו חוזר לחוות שוב את אותה החוויה מחדש, בדיוק כמו סרט קולנוע שמספר את האירוע ברצף הגיוני המלווה במוסיקה תואמת לצורך העצמת חווית הצפייה. אם חשוב לכם לקבל סרט בת מצווה ברמה מקצועית וגבוהה שימו לב לדקויות כאשר הצלם וידאו מציג לכם את עבודותיו – האם המוסיקה תואמת את סגנון האירוע? האם כל הסרט מתנגן על מוסיקה אחת או שיש חילופי מוסיקות בין מצבים שונים ואירועים שונים בתוך הסרט? (לדוגמא כניסת אורחים- מוסיקה שקטה, ריקוד אבא ובת- מוסיקה מרגשת, ריקודים ברחבה- מוסיקה קצבית וכו׳) האם השוטים הם נקיים ואסתטיים ואינם חתוכים או מכילים כל מיני דברים מיותרים כמו אזורי מטבח, מחסן, כבלים של גופי תאורה וכו׳.

צלם מקצועי יודע לביים את צוות הצילום ולהעמיד אותו במקומות אסטרטגיים כך שבסרט החתונה צוות הצילום הוא בלתי נראה ואינו נכנס בפריימים, אף אחד לא רוצה לראות צלם מתרוצץ בזמן הריקוד המרגש של אבא ובת ברחבה.

צילום תמונות

צילומים של ילדה מתוך בוק בת מצווה

את צילומי התמונות לאירוע בת מצווה ניתן לחלק לכמה קטגוריות:

  • בוק בת מצווה– הצילומים אינם מתקיימים ביום האירוע אלא מספר ימים לפני, ניתן לבצע את הצילומים בתוך סטודיו על רקעים שונים, תפאורה מיוחדת ואביזרים. ניתן לבצע את הצילומים גם בחוץ על רקע שדות, חוף ים, חוות סוסים ומקומות אחרים בעלי רגש סנטימנטלי כלשהו, למשל אם הילדה רוקדת בלט ניתן לבצע צילומים תוך כדי ריקוד. פעמים רבות התמונות הנבחרות מוקרנות במצגת בזמן האירוע. מאחר ובוק בת המצווה הוא כנראה הדבר החשוב ביותר לכלת הבת מצווה בכל נושא הצילום חשוב להקפיד לבחור בצלם שיודע לייצר אווירה כיפית ונינוחה לצילומים. יתרון משמעותי לצלם המתמחה באירועי בת מצווה הוא גם ראש יצירתי ומקורי שיודע להמציא את עצמו מחדש וליצור טרנדים חדשים ומיוחדים.

בגדול  קיימים שני סגנונות צילום עיקריים המאפיינים צלמי בת מצווה:

1. צילום מבוים –  צילום זה מאפיין בעיקר צלמים שהגיעו מתחום האופנה. צלמים אלה יעדיפו לבחור את המיקום, הם ייבימו אתכם ויעמידו אתכם בצורה מסויימת, הם יכוונו אתכם מבחינת זוויות, מבטים ותנוחות ממש כמו שעושים במגזין אופנה, כל תמונה יוצאת מוקפדת וערוכה. הסגנון מתאים מאוד עבור בנות שאוהבות מצלמה ומרגישות בנוח מול העדשה. בנות שאוהבות אופנה ומתחברות לעולם הפאשן.

2. הסגנון התיעודי- בעיקר מאפיין צלמים בעלי רקע אמנותי כלשהו. בסגנון זה הצילום הוא צילום של מצבים ספונטניים, ברגעים בהם אתם מתנהגים בטבעיות ולא חשים במצלמה. כל תמונה מקבלת יחס של יצירת אומנות. הסגנון מתאים מאוד לבנות שלא מרגישות בנוח מול המצלמה ומתקשות כשמביימים אותם או נותנים להן הוראות. כך שבצורת צילום זו פועלים כאילו המצלמה כלל לא קיימת ולהשתחרר.

  • צילום אירוע– תלוי בגודל האירוע, לרוב יהיו בין צלם אחד לשניים שיסתובבו במהלך האירוע ויתעדו אותו בצילומי סטילס ווידאו, צילום האורחים מסביב לשולחנות, צילום הריקודים ברחבה וצילום כלל האירועים המתרחשים במהלך הבת מצווה. במידה וישנם הופעות מיוחדת במהלך הערב הצלמים חייבים להיות מעודכנים בנושא ולהערך מבחינת הזמנים והעמדה של אנשי הצוות.
  • צילום מגנטים– תמיד כיף גדול לאורחים, אין כמו לקבל מזכרות מהאירוע, במיוחד כשמדובר בתמונות שלהם. צלם מגנטים יכול להיות צלם שעובד מטעם חברת הצילום ששכרתם או צלם חיצוני שהגיע לבקשתכם, לעיתים המגנטים מודפסים מתמונות סטילס נבחרות שמצולמות על ידי הצלם שצלם באירוע או שניתן לייעד צלם למגנטים בלבד, כל תמונה שיצלם תודפס למגנט. עלויות הצילום תלויות בעיקר באיכות וגודל החומרים שעליהן יודפס המגנט. אפשרויות ההדפסה, העיצובים והגדלים הם בלתי נגמרות- החל ממגנטים סטנדרטיים ועד למגנטים המדמים שער מגזין מודפס. 

מעבר לסטנדרט המקובל, קיימות אפשרויות רבות נוספות שמשלבות אטרקציות והנאה לאורחים ובו זמנית צילום ויצירת זכרונות מהאירוע שלם.

קליפ בת מצווה

ילדה רוקדת על חוף הים

קליפ בת מצווה הוא אחד הטרנדים המבוקשים ביותר, לא בטוח שניתן לקרוא לו טרנד מאחר שכבר מעל כשני עשורים הדרישה לצילומי וידאו קליפ לבת מצווה ממשיכה להיות גבוהה. הדבר היחיד שמשתנה כל הזמן הוא סגנון הצילום, אופי הקליפ וסוג הקליפ שחולף יחד עם הטרנדים החמים ברשתות החברתיות. קליפ בת מצווה הוא כבר מזמן לא עוד סרטון שמוקרן בהפסקה בין הגשת המנות באולם, הוא קודם כל חייב להיות מותאם לרשתות החברתיות, לאפשר לכלת הבת מצווה להפוך לכוכבת ששוברת את הרשת. הקליפים כיום מצולמים באיכות גבוהה מאוד. במידה ואתם בוחרים להשקיע במיקום, תלבושות, רקדנים או תסריט מעולה תוכלו להנות מתוצאה שלא נופלת מהאומנים הגדולים בשוק.

רוצים לקבל הצעה משתלמת לבת מצווה ?

כתבות נוספות בנושא

צילומי ילדה לבת מצווה

בוק בת מצווה

לא משנה איך הולך להראות אירוע הבת מצווה שלכם, בין אם הוא קטן או גדול, מנצנץ או צנוע. בכל מקרה בוק בת מצווה כנראה שאתם

להמשך קריאה »
ילדה רוקדת בחוף הים

קליפ בת מצווה

לשאול כמה עולה קליפ בת מצווה זה בערך כמו לשאול כמה עולה שמלה? כולנו יודעים שכשאנחנו קונים שמלה או בגד כלשהו אנחנו לא משלמים רק

להמשך קריאה »