מקומות לבת מצווה

אולם בת מצווה מעוצב

תוכן עיניינים

לבחור מקום

איך בוחרים מקום לחגיגת בת מצווה? המקום שבו יתקיים האירוע ישפיע באופן כמעט מוחלט על אופיו. ישנם כמה מאפיינים שכדאי לכם מאוד לקחת בחשבון לפני שאתם בוחרים במקום בו אתם הולכים לחגוג את אירוע הבת מצווה שלכם… 

לפני שתתחילו לקרוא את המאפיינים אליהם יש להתייחס כדי לייצר את האווירה הנכונה מבחינתכם ולתת לאירוע אופי שתואם אתכם, נסו קודם לדמיין את אירוע בת המצווה האולטימטיבי עבור משפחתכם, דמיינו מראות, ריחות, תחושות ונסו לדמיין את האווירה הכללית השולטת..

סגנון האירוע

לרוב אנשים יגידו כי המסנן הראשון יהיה האם המקום מוכן או מותאם לערוך אירוע בת מצווה. אומנם זהו קריטריון  שחשוב להתייחס אליו מאחר וישנם מקומות שלא יתאימו, אך לא בטוח שזה הקריטריון הראשון שכדאי לבחון מאחר ובחירת המקום צריכה להיות תלויה באופי האירוע ולא להפך.

לדוגמא, במידה ובחרתם לערוך בת מצווה בסגנון של מסיבת בראנץ׳, מסיבה שכוללת ארוחת קייטרינג מפנקת, מוסיקת רקע ואולי הופעה של אומן אורח כלשהו. לא בהכרח תצטרכו מקום הכולל רחבת ריקודים גדולה, המקום לא נדרש לספק לכם מזון ולכן גם אין צורך במטבח. לכן חשוב קודם כל לאפיין את סגנון ואופי האירוע.

שאלה של מיקום

לאחר שאפיינתם את סגנון האירוע הרצוי. הגיע הזמן להשוות בין כמה אופציות מתאימות, בעיקר כדי לקבל תמונת מצב מגוונת ואמיתית של האפשרויות הקיימות. יחד עם זאת, מאוד לא מומלץ לסקור יותר מידי מקומות שונים. יותר מדי אפשרויות ייצרו בלבול גדול, הדבר ייצור קושי בקבלת החלטה ויגדיל חילוקי דעות שקיימים בין מתכנני האירוע.

כדי להגיע להחלטה נכונה מבלי לייצר כאוס ובלבול, ראשית החליטו על האזור הגיאוגרפי שבו יתקיים האירוע, קחו בחשבון את המוזמנים ודאגו כי תהיה אפשרות להסעה עבור אנשים שאינם ניידים או שמתקשים להגיע לאירוע שנחגג במקום מרוחק ממקום מגוריהם.

לאחר שהחלטתם על המיקום הכללי, אפשר לעבור לקריטריונים הבאים.

מספר המוזמנים

ילדים שמחים על רחבת הריקודים

גורם בעל משקל שמבדיל בין אירוע אחד לשני הוא גודל האירוע- מספר המוזמנים

כאשר בוחרים את המקום, מלבד השאלה האם לבחור באולם, גן אירועים, וילה או כל מקום אחר חשוב לדעת מהו מספר המוזמנים הצפוי. יש מקומות שמתאימים יותר לאירועים קטנים ויש מקומות שמתאימים יותר לאירועים בינוניים או לאירועים גדולים.

מומלץ לעשות את רשימת המוזמנים עוד לפני שמגיעים לראות מקום פוטנציאלי כלשהו. אחרי שיהיה בידכם את הנתון החשוב של כמות האורחים שעתידה להגיע יהיה לכם הרבה יותר קל לדעת לאן לכוון את החיפושים שלכם אחר המקום המושלם. 

שאלה של תקציב

קריטריון התקציב הוא קריטריון חשוב מאוד. התקציב הוא לא רק היכולת הכלכלית של משפחה אלא המוכנות שלהם להשקיע באירוע. חלק מהאנשים ישקיעו מעבר לתקציב שלהם ואחרים יעדיפו דווקא אירוע צנוע,  ההבדלים האלה נובעים בעיקר מהבדלים תרבותיים או מהחשיבות שמייחסים לאירוע הבת מצווה בקרב המשפחה. משפחות רבות בוחרות להעניק לכלת הבת מצווה הרגשה של נסיכה ליום אחד. למרות שמדובר בעניין אינדיבידואלי, מומלץ מאוד לקבוע מגבלת תקציב ולבחור במקום שנמצא במסגרת התקציב הנבחר. בדרך הזו יהיה לכם קל יותר גם להישאר בגבולות התקציב וגם לסנן את המקומות הפוטנציאליים לחגיגת האירוע.

גן או אולם

שולחנות מעוצבים באולם

השאלה אם לבחור בגן אירועים או אולם אירועים נחשבת עבור אנשים רבים לשאלה המרכזית שלגביה הם מתלבטים בבחירת מקום האירוע. במסגרת החיפוש כדאי לבחון גם גנים וגם אולמות כדי להרגיש את הקונספט שיש לכל אחד מהם להציע. יחד עם זאת, במידה ומדובר באירוע חורף מן הסתם אולם אירועים או מתחם אירועים סגור יהיה הרבה יותר רלוונטי מגן אירועים או מתחם פתוח. 

במידה ואתם מעוניינים לקבל את אווירת גן אירועים למרות מגבלות מזג האוויר יש אפשרות לבחור בגני אירועים המבצעים סגירה והתאמה של המרום בתקופת החורף, במידה ויש תקציב לעיצוב האירוע ניתן לשחק עם העיצוב ולייצר גן אירועים פסטורלי היישר בתוך האולם הסגור.

מיקום מקורי

ילדות על יאכטה

פעמים רבות משפחות מחפשות משהו מקורי יותר, מקום מיוחד לחגוג את בת המצווה.

ברוב הפעמים המקום המיוחד ידרוש מהמשפחה השקעה של תקציב גדול יותר ומעורבות רבה יותר, מאחר וככל שהמקום יותר ״מקורי״ כך הוא פחות מותאם מראש לאירוע מסוג זה ועל המשפחה להכין את המקום החל בספקים האחראים על המוסיקה, התאורה, במה, קייטרינג, הפעלות, שולחנות, כסאות, כלי אוכל ועוד… 

במידה ואתם אוהבים ליצור ״יש מאין״ ולהסב מקומות שלמים למתחם חגיגי עבור כלת הבת מצווה שלכם ליום אחד זה, יש לנו רעיונות למקומות מטורפים שישאירו את האורחים שלכם פעורי פה.

גם אולם אירועים ניתן להפוך למקום מקורי ומיוחד על ידי עיצוב ייחודי שיהפוך אותו לכל מה שתרצו, הכל תלוי בתקציב אותו תרצו להשקיע.

רוצים לקבל הצעה משתלמת לבת מצווה ?

כתבות נוספות בנושא

שולחן מעוצב בגן אירועים

גן אירועים

בין אם החלטתם כבר לחגוג את אירוע בת המצווה בגן אירועים או שאתם עדיין מתלבטים, ראשית חשוב שתדעו שישנם גני אירועים המותאמים גם לאירועי חורף.

להמשך קריאה »
אולם אירועים

אולמות אירועים

אז החלטתם לערוך את אירוע הבת מצווה שלכם באולם אירועים, עכשיו הוא הזמן להחליט מבין כל האולמות שנחשפתם אליהם, איזה הוא המתאים ביותר. הכנו לכם

להמשך קריאה »

רוצים לקבל הצעה לחבילת הכל כלול בתקציב שלכם?