גן אירועים

שולחן מעוצב בגן אירועים

תוכן עיניינים

בין אם החלטתם כבר לחגוג את אירוע בת המצווה בגן אירועים או שאתם עדיין מתלבטים, ראשית חשוב שתדעו שישנם גני אירועים המותאמים גם לאירועי חורף. אז מצד אחד גן אירועים מקורה זה לא בדיוק אותו הדבר כמו גן אירועים פתוח בעונת הקיץ אך עדיין אופי המקום והאירוע יקבלו את תחושתו של גן אירועים פסטורלי.

לכן במידה ותאריך הבת מצווה המקורי נופל בתקופת החורף וחשוב לכם לחגוג במועד הקרוב ביותר לתאריך המקורי אתם ממש לא חייבים לוותר על גן ארועים.

דרך אגב, יתרון משמעותי לאירוע בעונת החורף הם המחירים האטרקטיביים, מחיר האולמות וגני האירועים יורדים משמעותית בחודשים שבין נובמבר למרץ. לעומתם החודשים יוני עד ספטמבר הם היקרים ביותר בשנה בעיקר מכיוון שבחודשים אלה מתקיימים רוב החתונות בישראל.

אז לפני שאתם בוחרים בגן האירועים שמושלם עבור האירוע שלכם כדאי לבדוק את הקריטריונים שריכזנו כאן עבורכם אשר רלוונטיים בעיקר עבור גני אירועים, כמובן שקיימים 

קריטריונים נוספים לא פחות חשובים, עליהם תוכלו לקרוא בהרחבה במאמר על אולמות האירועים

קירוי

במידה ובחרתם לקיים את האירוע בתקופת החורף בגן אירועים בדקו כי קיים במקום קירוי. במידה והארוע מתקיים בעונת מעבר בה מזג האוויר איננו צפוי, שאלו האם הקירוי כרוך בתוספת תשלום במידה ויהיה צורך להשתמש בו.

רחבת הריקודים

רצפת עץ בגן ארועים

האם הרחבה בגן האירועים מרוצפת? האם היא עשויה מקורות עץ שתוקעות בתוכן נעלי עקב של אורחות תמימות? האם היא נמצאת במרחק סביר מהשולחנות? האם היא מספיקה בגודלה לכמות המוזמנים? בדקו האם תנאי הגישה והמעבר מהשולחנות ואל רחבת הריקודים נוחה ובטוחה עבור אנשים מבוגרים ונשים הנועלות נעלי עקב. 

ריסוס 

בריכת נוי

הגנים האהובים והמבוקשים ביותר הןם לרוב גנים המכילים מאגר מים כלשהו, מאין נחל קטן עם גשר עץ מעליו  או בריכת דגים אקולוגית. אך עם כל היופי הזה מגיעים גם היתושים והברחשים שיכולים להיות מטרד של ממש. בררו עם גן האירועים כמה פעמים ביום מרוסס הגן כנגד מזיקים כאלה ואחרים, ובאיזו שעה בדיוק מתקיים הריסוס האחרון לפני האירוע . ודאו כי הריסוס האחרון לפני האירוע מתרחש בפרק זמן סביר טרם הגעת האורחים וכי אינו מתרחש בסביבת אוכל. 

מתחם גנים

האם קיימים מספר גנים באותו מתחם? אם כן, כמה אירועים נערכים במקביל לאירוע שלכם? האם קיימת הפרדה ברורה בין האירועים כדי שלא תיווצר זליגה של מוסיקה, זיקוקים, הפרחת יונים וכו׳ בין אירוע אחד לאחר. מומלץ לבדוק שההפרדה קיימת גם מבחינת הפסיליטיס כגון תאי שירותים ובר, זאת על מנת להבטיח כי האורחים לא יצטרכו להמתין זמן רב בתור לאחד מהם בעקבות עומס של אנשים.

מזג אוויר 

בקיץ כשחם ולח, מומלץ לוודא כי קיימים בגן האירועים מאווררי ענק או מזגנים ניידים הפזורים באזור רחבת הריקודים והאוכל. בחורף לעומת זאת  וודאו שיש תנורים ופטריות חימום.

ישיבה אלטרנטיבית

פטיו עם פינת ישיבה

גני אירועים רבים כוללים פינות ישיבה הכוללות פוטונים, שולחנות נמוכים, נדנדות, כריות, שמשיות ושולחנות בר גבוהים בקבלת הפנים. אם אתם מעוניינים בכך, וודאו שהגן אירועים אכן מחזיק בריהוט מהסוג הזה, במידה וכן בדקו האם זה כרוך בתוספת תשלום. במידה ולא, בדקו האם המקום מאשר להביא ריהוט ממקור חיצוני. 

חדר התארגנות

 במידה ותכננתם מופע של כלת הבת מצווה או ששכרתם מופע חיצוני כלשהו, חשוב שיהיה חדר נעים להתארגנויות במהלך האירוע לצורך החלפת בגדים, מנוחה, שמירה על חפצים אישיים וכו׳. רוב החדרים כוללים פינת ישיבה, מראה ושירותים. ישנם גני אירועים שיש להם יחידות נופש, שאפשר ללון בהן אחרי בסיום האירוע, דבר זה יכול לשמש כיתרון משמעותי עבור קרובי משפחה המגיעים מרחוק וזקוקים לפתרון לינה או שבני המשפחה מעוניינים ביום נופש באווירה פסטורלית בסיום האירוע.

רוצים לקבל הצעה משתלמת לבת מצווה ?

כתבות נוספות בנושא

אולם אירועים

אולמות אירועים

אז החלטתם לערוך את אירוע הבת מצווה שלכם באולם אירועים, עכשיו הוא הזמן להחליט מבין כל האולמות שנחשפתם אליהם, איזה הוא המתאים ביותר. הכנו לכם

להמשך קריאה »
אולם בת מצווה מעוצב

מקומות לבת מצווה

לבחור מקום איך בוחרים מקום לחגיגת בת מצווה? המקום שבו יתקיים האירוע ישפיע באופן כמעט מוחלט על אופיו. ישנם כמה מאפיינים שכדאי לכם מאוד לקחת

להמשך קריאה »

רוצים לקבל הצעה לחבילת הכל כלול בתקציב שלכם?