בוק בת מצווה

צילומי ילדה לבת מצווה

תוכן עיניינים

לא משנה איך הולך להראות אירוע הבת מצווה שלכם, בין אם הוא קטן או גדול, מנצנץ או צנוע. בכל מקרה בוק בת מצווה כנראה שאתם הולכים לעשות.

בוק בת מצווה הוא אחד הדברים שעושים את ההבדל הגדול בין סתם עוד יום הולדת חגיגית במיוחד לבין סימון אבן דרך בחיי ילדתכם המתבגרת.

צילומי הבוק הופכים להיות יום שכולו מוקדש לכלת הבת מצווה, יום שמנציח את המעבר שבין הילדות התמימה אל הבגרות. אם תעשו בחירות נכונות יום הצילומים יכול להיות חוויתי ומהנה במיוחד.

אז ריכזנו עבורכם את כל המידע הדרוש לכם החל מהבחירה בצלם ועד להכנות…

איך בוחרים צלם לבוק בת מצווה?

צילומי ילדות בסטודיו

אחד הדברים החשובים ביותר מלבד היותו של הצלם חברותי, נעים וסבלני כמובן, כי בכל זאת מדובר פה בנערה מתבגרת הוא ״האני מאמין״ של הצלם.

ישנם צלמים שאוהבים להפוך את הילדה לאישה קטנה, הילדה תעבור איפור וסטיילינג, צורת ההעמדה והבימוי יהיו במטרה לגרום לה להראות נשית ובוגרת יותר, לרוב הקומפוזיציה של התמונות תנסה לחקות צילומי אופנה.

אחרים דווקא יבחרו להדגיש את התמימות והילדותיות שעדיין קיימת בגיל 12, התמונות יעברו ריטוש בצורה עדינה, פניה של המצולמת יהיו כלל או כמעט ללא איפור, הקומפוזיציה הנבחרת תהיה ילדותית ומשעשעת.

בקשו מהצלם להראות לכם כמה שיותר דוגמאות בהתאם לסגנון שלכם, שימו לב האם סגנון מסויים נראה ״מושקע״ או מקצועי יותר מסגנון אחר. במידה וכן יתכן שהצלם משתדל לרצות את כלל הלקוחות אבל התשוקה האמיתית שלו היא לסגנון מסויים, במידה וזהו אינו הסגנון שלכם ההמלצה שלנו היא להמשיך בחיפושים אחר צלם אחר.

בחרו בצלם ובסגנון התואם יותר את הסגנון האישי של כלת הבת מצווה ומשפחתה, ככל שיהיה יותר חיבור בין הסגנון של הצלם לסגנון של המצולמת הצילומים יתנהלו בזרימה טובה יותר והתוצאות יהיו משביעות רצון.

איפה כדאי לצלם?

צילומים של ילדה מותך בוק בת מצווה

אחת השאלות המטרידות ביותר היא איפה כדאי לצלם? האם כדאי להצטלם בסטודיו או בצילומי חוץ?

אז לפני שאתם בוחרים בסטודיו או בשדה שיבולים חשוב לדעת כמה דברים:

  1. שעות צילום – צילומי חוץ נעשים בשעות מסויימות בהן התאורה היא התאורה האולטימטיבית עבור צילומים, טווח השעות הזה הוא דיי מצומצם. מדובר בשעות הצהריים ועד השקיעה. בעולם הצילום כשמדובר בצילומי חוץ צלמים מקצועיים משתדלים לעשות את הצילומים בשעת הזהב – זוהי השעה הטובה ביותר לצילומים. התאורה הטבעית הופכת להיות אופטימלית ויש האומרים קסומה לצילומים, שעת הזהב היא זמן מועט אחרי הזריחה ושעה לפני השקיעה, שעה בה השמש נמצאת נמוך ביחס לאופק.

לעומת זאת לצילומים בסטודיו אין שום הגבלה מבחינת השעות, מאחר והסטודיו הוא מקום סגור, לצלם יש שליטה מלאה על התאורה, הוא ישתמש בפלאשים ובתאורה מלאכותית על מנת ליצור את התנאים הטובים ביותר לצילום.

2. סגנון צילום– האם כלת הבת מצווה היא ילדה משוחררת שאוהבת מצלמה? או האם היא ילדה ביישנית שמתקשה בפוזות וחיוכים מבויימים? במידה וכלת הבת מצווה מעדיפה אווירה נינוחה וטבעית יותר בה היא מצטלמת בסגנון פאפרצי (הצלם כאילו לא קיים) מומלץ לבחור דווקא בצילומי חוץ, תשומת הלב של הילדה תהיה מכוונת כלפי הסביבה שלה כמעט וללא מבט ישיר למצלמה. לעומת זאת, אם הילדה טורפת את המצלמה, צילומי סטודיו יאפשרו לכם להשתגע בצילומים מקוריים במיוחד, בחרו בסטודיו עם מגוון רחב של תפאורות ואביזרים, ניתן לשלב מסך ירוק המאפשר ליצור כל רקע שרוצים באמצעות תוכנת עריכה ולעוף עם הדמיון.

3. נוחות– עד כמה כלת הבת מצווה בנוייה להתארגנות בטבע? למרות שלא מדובר בשעות צילום ארוכות, מאחר ושעות הצילום תלויות בשמש, ישנן בנות שמתקשות להתארגן ולהחליף בגדים בטבע, לרוב צילומי חוץ יכללו גם בימוי והעמדה שכוללת שכיבה או ישיבה על אדמה או חול. במידה וכלת הבת מצווה סולדת מכל הקשור לטבע וחוץ מומלץ לבחור בצילומי סטודיו על מנת לא ליצור חוויית צילום רעה שבסופו של דבר תקשה גם על הצילום.

אביזרים לצילומים

בין אם בחרתם בצילומי סטודיו או בצילומי חוץ בדקו עם הצלם או המקום איזה אביזרים עומדים לרשותכם והאם הם כרוכים בתוספת תשלום.

לרוב סטודיו לצילום יחזיק מגוון אביזרים לצורך צילומים בתפאורות הקיימות במקום, למרות זאת מומלץ לברר אילו תפאורות קיימות ובמידת הצורך להביא פריטים נוספים מהבית מאחר ובאביזרים מסוג זה קיים בלאי גבוהה ולא תרצו להתקע עם זרי ראש או כובעים בלויים.

מומלץ להביא אתכם כמה הופעות הכוללות שמלות במגוון סגנונות, ג׳ינס, חולצות, נעליים, קשתות, תכשיטים, צעיפים, מעילים ופרטי לבוש מיוחדים ובולטים במיוחד.

במידה ובחרתם בצילומי חוץ תמיד מומלץ להביא שמלה או חליפה בצבעים אחידים ובולטים על מנת שיבלטו על רקע הסביבה אך חשוב שסגנון הלבוש יהיה תואם את האווירה.

לדוגמה, במידה ובחרתם להצטלם בחוף הים, מומלץ לבחור בשמלות מתנופפות בסגנון בוהמי.

איפור לצילומי בת מצווה

במידה ואינכם מעוניינם באיפור כלל, מומלץ בכל זאת להביא אתכם מעט אבקת פודרה. בימים חמים או במקומות בהם הלחות גבוהה במיוחד תוך מספר דקות נוצר מראה שומני ומזיע על העור וזה יוצר מצח מבריקה בתמונות. הדרך הטובה ביותר לטשטש את ההברקה היא לפדר מעט את אזור הטי בפנים במהלך הצילומים (מצח, אף סנטר). מומלץ להביא גם לובלו למריחה על השפתיים בכדי להוסיף גוון עדין וברק לשפתיים

במידה ואתם מעוניינים באיפור, מומלץ לשאול האם קיימת אפשרות להוסיף מאפרת לצילומי הבוק. ייתכן ולצלם יש מאפרת קבועה איתה הוא עובד והיא מתמחה באיפור לצורך צילומים. מאחר וצילומים בתאורת סטודיו או צילומי חוץ בתנאי מזג אוויר חמים ולחים דורשים חומרים ושיטות איפור שונות מאיפור רגיל. מקומות מסויימים מציעים חבילות הכוללות צילומים, איפור וסטיילינג.

טרנדים לצילומי בוק בת מצווה

נסיכות בטבע

צילומי פיה ביער

אחד הטרנדים החזקים ביותר בצילומי בת מצווה הם הם צילומים עם זרים וכתרים על הראש. הבנות אוהבות להצטלם בטבע כמחווה ליצורי היער, לנסיכות, פיות ודמויות מהאגדות. כמו כיפה אדומה, רפונזל, עמי ותמי, סינדרלה, אליס בארץ הפלאות ועוד. אומנם הצילומים מתקיימים בטבע אך לרוב הם יידרשו עבודת ריטוש מקצועית על מנת לייצר מרקמים, צבעים ואפקטים נוספים היוצרים את המראה הסופי המושלם שיזכיר אגדה.

צילומים על סוס

צילומי ילדה עם סוסים

נראה שיותר ויותר הורים גילו את הרכיבה הטיפולית בעלות מסובסדת לחוג רכיבה על סוסים. או שמא זהו טרנד חדש שהחל באינסטגרם. מה שזה לא יהיה, העובדה היא שהביקוש לצילומים משותפים של כלת בת מצווה עם החיה המפוארת והאצילית ביותר בעולם עלה. בנות מנוסות ברכיבה מצטלמות כשהן רכובות על סוס דוהר לאורך חוף הים, לעומת זאת, המתחילות מצטלמות תוך כדי שהן מברישות או מוליכות את הסוס בחווה, כך או אחרת התוצאה היא תמונות יפייפיות ואלגנטיות המצלומות באווירת טבע קסומה.

סטודיו

צילומים בסטודיו לבת מצווה

הטנרד הבא הוא טרנד על זמני, כלומר הוא לא חלף מאז הוקם הסטודיו הראשון שאיפשר צילומי בת מצווה וכנראה שגם לא יחלוף. הביקוש לטרנד עולה ויורד בהתאמה למקוריות של הסטודיו ולגיוון הקיים בו. על מנת שיהיה ניתן לייצר בוק בת מצווה מגוון יש צורך במגוון רחב של תפאורות ואפשרויות צילום. בנות אוהבות בגדים, הן אהבו אותם לפני גיל 12 והן גם יאהבו אותם הרבה אחרי, לכן, יום צילומים שכולו תלבושות ותפאורה תואמת יכול להפוך ליום מהנה במיוחד שבסופו תקבלו בוק בת מצווה מושלם.

תוכלו למצוא מגוון תפאורות כמו: תפאורת חורף, בית בובות, שדה פרחים, בית עץ, המערב הפרוע, מגזין אופנה, היפ הופ ועוד.

צילומי פיה ביער

צילום של פיה ביער

סגנון הצילום הזה יכול להזכיר מעט את סגנון הנסיכות בטבע, אך עדיין קיימים הבדלים משמעותיים בין השניים.

פיה ביער הוא סגנון צילום שמצולם בתוך יער, כמה שיותר ירוק וצפוף יותר טוב, הרקע יכלול גזעים, צמחייה סבוכה ואדמה. מצד אחד הזמן הטוב ביותר לצילומים מהסוג הזה הוא בעונת האביב, כאשר כל היער פורח ומתכסה בירוק אך בזכות תוכנות העריכה שמשמשות את הצלמים בימנו ניתן לבצע את הצילומים לאורך כל השנה ולבצע התאמות ושינויים. כך שהתוצאה תהיה בעיקר תלויה בכישוריו של המעצב הגרפי שמופקד על עריכת התמונות.

בצילומים מהסוג הזה על הילדה להצטייד בנזר לראש או כל סוג אחר של הד פיס, כנפיים המתלבשות על הגב, ניתן להשתמש בכל סוג של כנפיים כמו כנפי פרפר, מלאך וכו׳ וכמובן העיקר הוא לדאוג לשמלה ארוכה או קצרה מנופחת ומוגזמות עד כמה שניתן. ניתן לרכוש חצאית טול ולהתאים להן חולצה או בגד גוף על מנת ליצור את האפקט הנדרש.

טיפ קטן: ככל שהפריט נראה בעינכם מוגזם מדיי או מצועצע מדיי כך הוא מתאים יותר לצורך הצילומים מהסוג הזה.

רוצים לקבל הצעה משתלמת לבת מצווה ?

כתבות נוספות בנושא

צלם וידאו

צילום לבת מצווה

בסופו של יום אחרי כל ההכנות, ההתארגנויות וההוצאות על אירוע בת מצווה שקורה פעם בחיים, האירוע מגיע לסיומו ואנו נשארים רק עם החוויות והזכרונות שלנו

להמשך קריאה »
ילדה רוקדת בחוף הים

קליפ בת מצווה

לשאול כמה עולה קליפ בת מצווה זה בערך כמו לשאול כמה עולה שמלה? כולנו יודעים שכשאנחנו קונים שמלה או בגד כלשהו אנחנו לא משלמים רק

להמשך קריאה »