כמה עולה בוק בת מצווה?

תוכן עיניינים

כולנו יודעים שבוק בת מצווה הוא חלק בלתי נפרד מחגיגות יום הולדת 12.

בין אם אתם מתכננים הפקת ענק במדבר, חגיגות סטנדרטיות באולם אירועים או משהו צנוע עם המשפחה הקרובה רוב הסיכויים שעל בוק בת מצווה אתם ממש לא הולכים לוותר.

כדי להבין כיצד מתומחר בוק בת מצווה בואו קודם נבין ממה התמחור בכלל מורכב.

הדברים העיקריים שמרכיבים את מחיר הבוק הם: יום הצילומים, ריטוש ועיבוד התמונות והדפסת האלבום.

שלושת המרכיבים האלה הם בסופו של דבר יקבעו איך יראה הבוק שלכם.

יום צילומים

יום צילומים לבוק מתבצע לפני האירוע, יכול להיות מספר ימים או מספר שבועות. תלוי בלוח הזמנים שלכם ושל הצלם הנבחר. לעיתים אנשים מעוניינים בצילום בקונספט מסויים ולכן זמני הצילום יהיו בהתאם לתוצאה שרוצים להשיג. למשל אנשים שמאוד אוהבים צילומי חורף מושלגים בסגנון של נסיכת הקרח יצטרכו להקדים או לדחות את הצילום לחורף על מנת להצטלם ברמת הגולן, אחרים בוחרים לשלב את הצילומים יחד עם טיול בת מצווה מהנה ויוצאים לחו״ל, שם הם גם מבצעים את הצילומים בתנאים המבוקשים.

מי שממש רוצה ליצור סצנות ייחודיות ואינו מעוניין לצאת לחו״ל או לדחות את מועד הצילומים יוכל להשתמש בסטודיו מאובזר המאפשר מגוון רקעים ואביזירם לבחירה.

צילומים סטנדרטיים בסטודיו או בחוץ לרוב עורכים כשעה וחצי, צילומי חוץ מתקיימים בשעות אחר הצהריים, אלו הן השעות הטובות ביותר מבחינת התאורה שמאפשרת יצירה של תמונות מושלמות. שימו לב במידה והצלם מתעקש לצלם אתכם בחוץ בשעות אחרות כנראה שהוא מנסה להגדיל את ההספק שלו מבחינת כמות עבודה יומית, אך דבר זה בהכרח יפגע בתוצאות.

עלויות צילום סטנדרטיות של בין שעה וחצי לשעתיים נעות בין 1000-3000 ש״ח. במידה והצילום מתבצע בסטודיו שאינו בבעלות הצלם יתכן ותדרשו לשלם עבור השכרה של הסטודיו. העלויות יכולות לנוע בין 500- 1500 ש״ח בהתאם לאיבזור הסטודיו והשימוש בציוד העומד לרשותכם.

הדפסת האלבום

לאחר הצילומים כל התמונות עוברות אליכם לצורך סינון ובחירה של תמונות נבחרות לאלבום. מומלץ לבחור בין 60 -100 תמונות שיעברו ריטוש ויודפסו לאלבום. ככל שכמות התמונות קטנה יותר כך גודל התמונות גדול ומרשים יותר. הימנעו מבחירה מרובה של תמונות מאחר ובסופו של דבר תקבלו אלבום מלא בתמונות קטנטנות שיאבדו את האפקט לחלוטין.

האלבומים המודפסים הם אלבומים דיגיטליים, אלו הם אלבומים שהתמונות מודפסות ישירות על העמודים. הגדלים הפופולריים הם 30*60 ס״מ של 40 עמודים, או 40*20 ס״מ של 30 עמודים.

העלויות לבוק בת מצווה נעות בין 1200- 3,000 ש״ח, המחיר יכול להשתנות במידה והצילום כולל גם צילומי חוץ וגם צילומי סטודיו ובהתאם לרמת העריכה והעיבוד של התמונות.

חלק מהחבילות מציעות לכם בוק בת מצווה נפרד באלבום גדול ואלבום נוסף הכולל צילומים מהאירוע. לרוב התוספת עבור אלבום נוסף הכולל צילומים מהאירוע יעלה כמה מאות שקלים בודדים מאחר ולרוב אין צורך בעבודת ריטוש לתמונות אלה.

במידה ובחרתם באותו הצלם שיצלם עבורכם את האירוע ואת בוק הבת מצווה תוכלו לשלב את תמונות הבוק של הילדה יחד עם התמונות מהאירוע ובכך ליצור אלבום אחד מלא לבת מצווה. זכרו כי מומלץ לבחור עד 100 תמונות סה״כ, לכן מספר התמונות מצילומי הבוק יהיה נמוך יותר בעקבות שילוב של תמונות האירוע.

רמת העיצוב והחומרים

חלק מהצלמים מקפידים על סטנדרט עבודה גבוה ואיכות חומרים טובה. הם יבחרו באלבום באיכות גבוהה העשוי כריכה מעוצבת ואיכותית. חלקם יציעו שילוב של חריטה או עיטוף בכריכת משי. הדפים הפנימיים באלבום יהיו איכותיים ועבים שמחזיקים לאורך זמן. הדבקת האלבום נעשית בצורה מקצועית ללא סימני דבק מרוחים וההדפסה היא איכותית מאוד ברזולוציה גבוהה.

בדקו האם עיצוב התמונות מבוצע על ידי מעצב גרפי מקצועי. במידה ובחרתם בצילומים בסגנון פיה ביער, אגדות או כל סגנון אחר המחייב עיבוד תמונות מקצועי ומסובך יותר, המחיר יעלה בהתאם לכמות העבודה הנדרשת. חלק מהצלמים מסתפקים בפילטרים או עריכה מינמלית, שיטה זו מתאימה בעיקר לצילומי חוץ או צילומי סטודיו שבוצעו בתנאי תאורה מושלמים. בגדול, ככל שרמת העיצוב וריטוש התמונות נמוכה יותר, עלויות האלבום נמוכות יותר.

רוב הצלמים עובדים בסטנדרט קבוע, הם בוחרים בבית דפוס עיקרי לעבוד מולו על פי קריטריונים של מחירי ספקים אטרקטיביים, איכות חומרים ותודעת שירות. ברוב המקרים הצלמים לא יבצעו התאמות מיוחדות לפי דרישות הלקוח, אלא אם בית הדפוס שמולו הם עובדים מסוגל לתת את הפיתרון.

במידה ואתם מחפשים עבודה באיכות גבוהה מומלץ לבחור בצלם שהחבילה הבסיסית והזולה ביותר שהוא מציע היא מלכתחילה מבוצמעת באיכות גבוהה מבחינת עבודת הריטוש וההדפסה. כך תדעו שהצלם שבחרתם דוגל בעבודה איכותית עם כלל הלקוחות שלו והוא לא ינסה לחסוך עליכם כמה שקלים שיפגעו באיכות העבודה.

הדפסה עצמית בלופה או וואו

2 אפליקציות מובילות שמאפשרות הדפסה עצמית של אלבומי תמונות דיגיטליים הן לופה ווואו.

עלויות ההדפסה הן זולות מאוד ונעות בין עשרות שקלים לכמה מאות בודדות בהתאם לסוג האלבום. האפליקציות מאפשרות לנו עיצוב אוטומטי של האלבום במגוון פורמטים, כריכה קשה או רכה וכו׳. ואם זה לא מספיק נוכל גם להשתגע ולהדפיס פורטרטים נבחרים על זכוכית, עץ וכו׳.

חלק מהאנשים בוחרים לבצע צילומי בוק מקצועיים ללא הדפסת אלבום. לאחר מכן הם מדפיסים בעצמם את האלבום דרך אחת מהאפליקציות המוכרות. לעיתים צלמים מציעים את השירות הזה כחלק מהחבילה ובכך מאפשרים מחירים אטרקטיביים יותר ללקוחותיהם.

ֿחשוב לדעת כי למרות המחיר האטרקטיבי והקלות בה ניתן לבצע הדפסה עצמית של אלבום תמונות, איכות ההדפסה דרך האפליקציות אינה גבוהה במיוחד. במידה ואינכם מייחסים חשיבות רבה לאיכות החומר וההדפסה ייתכן וזהו הפתרון המשתלם ביותר בשבילכם.

רוצים לקבל הצעה משתלמת לבת מצווה ?

כתבות נוספות בנושא

בת מצווה ערכית

כיום הורים רבים כבר לא מסתפקים בהפקת בת מצווה סטנדרטית הכוללת מסיבה, אוכל וריקודים. בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית ברצון של ההורים להכניס תוכן וערכים

להמשך קריאה »