הילדה מתנגדת לאירוע בת מצווה? זה הזמן לחשוב מחוץ לקופסא!

תוכן עיניינים

לעיתים מתרחש מצב בו רצונות ההורים לא תואמים את רצון הילדה בכל הקשור לחגיגות בת מצווה. המצב יכול להיות מתסכל מאוד עבור שני הצדדים כאשר כל אחד מנסה לשכנע את הצד השני בדעתו.

אומנם אירוע בת מצווה היא חגיגות יום ההולדת של הילדה, אירוע משמעותי בו היא הופכת לנערה מתבגרת ומתחילה דרך חדשה בחייה, אך האירוע הזה הוא לא פחות משמעותי גם עבור ההורים. שחוגגים בשמחה מהולה בדמעות את סיום תקופת הילדות והתמימות של ביתם הקטנה ואת תחילת שנותיה כנערה מתבגרת.

לכן חשוב מאוד למצוא את עמק השווה בכל הקשור לחגיגות על מנת ששני הצדדים יהיו מרוצים. בסופו של דבר מדובר באירוע משפחתי משמח ואין סיבה להתחיל את שנת המצוות המיוחדת בריב משפחתי.

למה הילדה מתנגדת?

השלב הראשון בדרך לפתרון חילוקי הדעות בנוגע לחגיגות הבת מצווה מתחיל בשיחה אישית עם הילדה על מנת להבין ממה באמת נובעת ההתנגדות שלה. לא תמיד השיחה תתנהל בצורה חלקה, ייתכן ותצטרכו לעשות שיחה במספר שלבים. רמת הפתיחות של הילדה בשיחה תלויה לחלוטין ברמת הפתיחות ובדינמיקה היומיומית ביניכם בבית.

סגנון האירוע לא תואם את סגנון הילדה

יתכן כי חגיגת בת מצווה סטנדרטית באולם עם המון אנשים שאת רובם היא כנראה כלל לא מכירה נשמעת פחות אטרקטיבית עבורה. ההורים בדמיונם רואים את ביתם הקטנה נכנסת לבושה בשמלה נסיכותית ורודה רכובה על חד קרן. בעוד הילדה סולדת מכל דבר שקשור לעולם הדיסני הוורדרד. 

הציעו לילדה לבחור בנושא כלשהו שקרוב לליבה ולחגוג את האירוע בקונספט הנבחר, כך שבמידה והילדה חובבת ספורט, רכיבה על סוסים או כל תחביב אחר, הדבר ישתקף באירוע עד כמה שניתן. הניחו לה לבחור מה היא רוצה ללבוש וכיצד יראה הערב, כמה תשומת לב היא באמת רוצה למשוך אליה במהלך האירוע ומאילו אטרקציות היא וחבריה יהנו.

שתפו אותה בארגון ותכנון האירוע ואל תבטלו שום התנגדות שלה, להפך, התנגדויות הן הזדמנות מצויינת להעמיק את התקשורת ביניכם ולחפש חלופות אפשריות יחד.

הילדה סובלת מבעיות חברתיות

אחת הסיבות השכיחות שבגללן הילדה מתנגדת נחרצות לחגיגות בת מצווה היא בעיות חברתיות. באירוע שבו עליה להזמין את חבריה לכיתה ייתכן וקיים בה החשש כי הילדים פשוט לא יגיעו. במקרי קיצון הילדה אף עוברת חרם חברתי וההורים לא מודעים לכך. העלו בפני הילדה בשיחה פרטית את נושא המוזמנים. הציעו להזמין את כל ילדי הכיתה ללא יוצא מן הכלל על מנת ששום ילד לעולם לא יישאר מאחור. במידה והילדה מביעה התנגדות בדקו איתה האם קיים בה החשש כי המוזמנים לא יגיעו, הסבירו לה כי זהו חשש טבעי שתוקף כל בעל שמחה בשלב כלשהו בחייו. ואפילו אתם חולקים את אותו החשש כלפי שאר המוזמנים המבוגרים באירוע שלה.

הציעו כי תשלחו הודעה בקבוצת הכיתה ותהיו בקשר רציף עם ההורים על מנת לוודא הגעה ולחסוך הפתעות לא נעימות. כך תוכלו להסיר מלבה את הדאגה ולקחת על עצמכם את האחריות בנוגע לחברי הכיתה המוזמנים. 

הציעו אלטרנטיבות מקוריות

לא כל ילדה מתחברת לקונספט של אולם, שמלה והרבה מוזמנים.

לעיתים כל מה שצריך על מנת לחגוג אירוע מדהים הוא לחשוב בצורה מקורית ולהציע לילדה אפשרויות נוספות לבחירה. הדבר הראשון שחשוב להבין הוא האם הילדה רוצה מסיבה עם חברים בלבד, מסיבה מעורבת עם המשפחה המורחבת או בכלל אירוע מצומצם של המשפחה הקרובה. 

בהתאם לבחירתה הרכיבו את רשימת המוזמנים ולאחר מכן בחרו את המקום המיוחד לחגיגות האירוע.

אירוע מצומצם

במידה ובחרתם באירוע מצומצם יחסית האפשרויות העומדות בפניכם הם רבות. תוכלו להשכיר יאכטה למספר שעות שתצא להפלגה ועליה תוגש ארוחת שף מפוארת או שולחן שוק מהמם. תוכלו לשלב טבילה במים ולהכין את כל המוזמנים לכך שזה הולך להיות אירוע מהנה ורטוב במיוחד. 

אפשרות נוספת היא השכרה של וילה עם בריכה. בסיום האירוע המשפחה הגרעינית יכולה להישאר ללילה בוילה ולמחרת בבוקר לסכם את החגיגות בארוחת בוקר משפחתית וטבילה בבריכה.

תוכלו לשכור מתחם צימרים, ליהנות מארוחה בחיק הטבע ולבלות את הלילה יחד עם המשפחה הקרובה ועוד.

אירוע עם החברים בלבד

אירוע שכולו עבור הילדים יתבסס על מספר דברים עיקריים: מוסיקה לריקודים, אטרקציות מהנות ואוכל שילדים אוהבים. תוכלו לשכור לופט ולארגן בו מסיבה עם די.ג'יי. השכירו כמה שולחנות משחק, עמדות סלפי לצילום ועמדות מציאות מדומה. במידה ואתם מעוניינים באירוע מאורגן ומסודר יותר תוכלו לשכור את שירותיו של מפעיל אירועים על מנת שיעביר את כל הפעילויות לאורך הערב.

אופציה נוספת היא אירוע במסעדה. תוכלו לבחור במסעדה המכילה חדרים פרטיים לאירועים. תוכלו לשלב כמה משחקי חברה מגבשים ומהנים שבסיומם יחולקו פרסים למשתתפים.

לסיכום, האפשרויות הן בלתי מוגבלות, תוכלו להסב כמעט כל מקום אפשרי עבור חגיגות הבת מצווה. כמובן שהבחירה במקום תלויה בכמות המוזמנים ובתקציב אותו אתם רוצים להשקיע.

רוצים לקבל הצעה משתלמת לבת מצווה ?

כתבות נוספות בנושא

בת מצווה ערכית

כיום הורים רבים כבר לא מסתפקים בהפקת בת מצווה סטנדרטית הכוללת מסיבה, אוכל וריקודים. בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית ברצון של ההורים להכניס תוכן וערכים

להמשך קריאה »